/ / Ruby on Rails за извадката за структурно приложение - руби-на-релси-3, рубин на релси-3.1

Ruby on Rails за структурното приложение на пробата - руби-на-релси-3, рубин-на-релси-3.1

im научавам за Ruby on Rails, но имам някои въпроси и не намирам отговори, надявам се да ми помогнете в това, и благодаря.

1 - Ако създам магазин за електронна търговия, IM трябва да създаде контролер за всеки аспект Пример: 1 администратор към администратор 1 контролер към продуктите 1 контролер за съхранение 1 Контролер към клиента

Въпросът ми е, нали? Един контролер за всеки?

2 - Аз анализирам кода на скелето, не искамизползвам това, искам да напиша приложението си, но аз анализирам кода и да видя различните маршрути, например, Създай е Post, как определям тези действия, използвам скелето нов шоу Създайте .. и още някои Този клас (Действия) е по подразбиране? Или кода в контролера на генерирани скеле направи това как аз определя, ако това е да получите или публикувате?

Надявам се, че можете да отговорите на тези въпроси, благодарим ви за подкрепата.

Отговори:

0 за отговор № 1

1 - Ако създам магазин за електронна търговия, IM трябва да създаде контролер за всеки аспект Пример: 1 контролер към администратор 1 контролер към Продукти 1 Контролер за съхраняване на 1 контролер към клиент

Въпросът ми е, нали? Един контролер за всеки?

Да, един контролер за всеки!

И не забравяйте: Skinny Controller, Fat Model!