/ / czy jest jakiś dokument do nauczenia się kodowania makr programu Excel za pomocą win32com? - python-2.7, win32com

czy istnieje jakikolwiek dokument do nauki kodowania Excela za pomocą Win32com? - python-2.7, win32com

Właśnie odkryłem win32com, dowiedziałem się, że mogęużywając tego kodu, makra Excela w Pythonie nie mogłem znaleźć żadnego dokumentu, który nauczyłby mnie kodowania makr za pomocą win32com. Szukam jakiegoś dokumentu, który zapewni wszystkie narzędzia win32com z przykładami.

Odpowiedzi:

0 dla odpowiedzi № 1

Nie ma takiego dokumentu. Makra tworzone natywnie przez program Excel znajdują się w języku VBA przy użyciu interfejsu API COM, czyli takiego samego interfejsu API, jak w Pythonie. Najbliższe, co możesz uzyskać, to nagrać makro za pomocą Excela, a następnie spojrzeć na kod VBA i przekonwertować go na równoważny kod Python, który używa win32com. Możesz także przeszukiwać dokumenty MSDN w poszukiwaniu Excel Interop; funkcje, klasy itp. są identyczne w win32com. Jedynym trudnym aspektem korzystania z win32com są stałe; aby z nich skorzystać, należy najpierw wygenerować bibliotekę typów Python dla programu Excel, używając programu GuarantDispatch lub gencache (patrz Dostęp do stałych enumaracji w programie Excel COM za pomocą Pythona i win32com i błąd xl Podstawowy niezdefiniowany w Python win32com po więcej informacji).


0 dla odpowiedzi nr 2

http://pythonexcels.com/mapping-excel-vb-macros-to-python/. Tutaj możesz łatwo się tego nauczyć.