/ / Entity Data Model Designer nie wyświetlający tabel - visual-studio-2010, entity-framework

Projektant modelowania obiektów encji nie wyświetlający tabel - visual-studio-2010, framework encji

Próbuję utworzyć model danych jednostki za pośrednictwem istniejącej bazy danych,

Więc postępuję zgodnie z tymi krokami w Visual Studio 2010:

  1. Dodaj nowy element-> model danych jednostki
  2. Wybierz "Generuj z bazy danych"
  3. Wybierz ciąg połączenia, przetestuj ciąg połączenia i jego działanie jest prawidłowe
  4. Wybierz tabele, przechowywane procs itp. Do importu, nie wyświetlaj żadnych tabel w tym momencie, ale sprawdzam wybór "tabel" - zakładam, że powinien on tutaj wymieniać moje tabele.

Następnie po tych krokach model danych jednostkiwizualne narzędzie (tj. podwójne kliknięcie pliku .edmx) nie wyświetla tabel - mam tabele w mojej bazie danych, a nazwa użytkownika i hasło im używane do łączenia ma uprawnienia dostępu do tych tabel w porządku.

dzięki.

Odpowiedzi:

13 dla odpowiedzi nr 1

Otwórz plik edmx w edytorze tekstu. Jeśli widzisz tabele w pliku, ale nie w projektancie, spróbuj wyczyścić wszystkie węzły EntitySet i węzły EntityType, zapisz plik, a następnie wróć do Visual Studio i spróbuj Zaktualizuj model z bazy danych jeszcze raz.

<edmx:StorageModels>
<Schema Namespace="myModel.Store">
<EntityContainer Name="MyModelStoreContainer">
delete-> <EntitySet Name="Table1" ... />
delete-> <EntitySet Name="Table2" ... />
</EntityContainer>
delete-> <EntityType Name="Table1">...</EntityType>
delete-> <EntityType Name="Table2">...</EntityType>
</Schema></edmx:StorageModels>

11 dla odpowiedzi nr 2

Miałem również podobny problem. Ale w moim przypadku było to spowodowane brakiem klucza podstawowego w wybranej tabeli. Dodałem więc klucz podstawowy i zaktualizowałem model z bazy danych. Potem mogłem zobaczyć tabelę i wszystkie kolumny!