/ / Vzor MVC pre prezentačnú vrstvu v trojvrstvovej architektúre - asp.net-mvc-3, asp.net-mvc-4, 3-vrstvová, prezentačná vrstva

Návrhový vzor MVC pre prezentačnú vrstvu v trojvrstvovej architektúre - asp.net-mvc-3, asp.net-mvc-4, 3-vrstvá, prezentačná vrstva

V súčasnosti mám webovú aplikáciu založenú na architektúre tri úrovne. Chcem zmeniť svoju prezentačnú vrstvu z webových formulárov na MVC4.

Teraz som vykonal nejaký výskum a z toho, čo som čítal, som pochopil, že zobrazenie predstavuje .aspx webového formulára. Riadiaci systém predstavuje kód Behind (.cs) webového formulára.

Problém, ktorý mám, je to, že nevidím žiadnepre model. Je to preto, že môžem priamo zavolať metódy z vrstvy Business Logic priamo z ovládača, ktorý znemožňuje účel modelu.

Je niečo, čo som nedorozumenie? Ak áno, aké sú vaše názory na implementáciu návrhu modelu MVC pre prezentačnú vrstvu v trojvrstvovej architektúre?

odpovede:

3 pre odpoveď č. 1

V jednoduchej aplikácii model v MVC môže byť jednoducho DTO z Application alebo Business Layer. V tomto prípade máte pravdu, pravdepodobne nebudete potrebovať samostatný model v používateľskom rozhraní.