/ / Nový projekt sql server 2005 alebo 2008 - sql-server-2005, sql-server-2008

Nový projekt sql server 2005 alebo 2008 - sql-server-2005, sql-server-2008

Začnem nový projekt (asp.net) a budem používať sql server express. Existuje dôvod, prečo NEPOUŽÍVAŤ sql server 2008?

P.S: Zvažoval som Postgres 8.3, kým som neurobil nejaký benchmarking a nezistil som, že sql server 2005 express je pre moje potreby oveľa rýchlejší (myslím, že lepšia integrácia).

odpovede:

5 pre odpoveď č. 1

Ak je výber medzi SQL Server 2005 a SQLServer 2008 bez problémov s kompatibilitou starších verzií, pravdepodobne by ste mali použiť SQL Server 2008. Skok z rokov 2005-2008 je oveľa menší ako skok z rokov 2000-2005 a získate tri roky životnosti vašej aplikácie zadarmo. Podobná otázka bola položená v tento príspevok Stackoverflow, s hlbšou diskusiou na túto tému.


2 pre odpoveď č. 2

Dôvod, o ktorom ste možno neuvažovali: bude umiestnenie produkčného hosťovania podporovať SQL Server 2008?

V opačnom prípade to nie je dôvod. V skutočnosti, ak stále používate SQL Server 2005, mali by ste používať verziu 2008 Management Studio!, ktorá stále funguje proti starším db


2 pre odpoveď č. 3

Uprednostnil by som SQL Server 2008, pretože také existujúmnoho "zabijakých" vylepšení, ako sú parametre s hodnotou tabuľky, príkaz na zlúčenie, šifrovanie za behu, nové parametre dátumu a času atď. Parameter s hodnotou tabuľky je vylepšením, ktoré zachraňuje životy. Ak ste sa niekedy museli zaoberať operáciami vkladania viacerých riadkov, viete, aké bolestivé je robiť to pomocou xml uzlov alebo metód openxml. Na druhej strane môžete svoju rekurzívnu dátovú tabuľku odovzdať ako parameter ( SqlDbType.Structured ) a bolesť je preč. Je tak zrejmé, že najzaujímavejšou vlastnosťou je pre mňa nový tabuľkový parameter.


1 pre odpoveď č. 4

Ako vedľajšia poznámka: DiscountASP predáva za rovnakú cenu 300 Mb na SQL2005 a 500 Mb na SQL2008. Ukazuje sa teda, že SQL2005 je na ceste k stavu, ktorú možno považovať za "starý starší" softvér.

A vždy je dobré preskočiť budúce migrácie.

Išiel by som s SQL2008.


0 pre odpoveď č. 5

Momentálne používam SQL Server 2008 Express pre svoj dev stroj. Môžete použiť nový T-SQL a ušetriť nejaký čas pri písaní týchto uložených procedúr. mám toto nainštalovaná verzia SQL Server 2008 Express.


0 pre odpoveď č. 6

Závisí to od mnohých faktorov:

  • Budete zákazníkom predávať inštalovateľné kópie? Ak áno, aký druh databázových nástrojov má vaša demografia zákazníkov? 2000? 2005? 2008?
  • Chystáte sa ho organizovať sami? Ak áno, použite čokoľvek chcete
  • Chystáte sa použiť hostingovú spoločnosť tretej strany? Ak áno, čo podporujú a koľko to stojí?

Pokiaľ sa výslovne nechystáte použiť rok 2008s funkciami, s tým by som sa príliš netrápil, pretože generický T-SQL funguje na všetkých verziách. Keď začnete používať nové funkcie, môžete sa dostať do problémov.


0 pre odpoveď č. 7

Aktualizácia: Zdá sa, že povoľujú sql server 2008 (predajcovia nie sú veľmi dobrí v technických veciach), takže budem používať sql server 2008.

Spýtal som sa svojho hostiteľa (mám vps) a povoľujú iba sql server 2005 express, nie sql server 2008 express (čo je trochu zvláštne). Takže zatiaľ pôjdem s rokom 2005... Ďakujem vám všetkým za vaše názory.