/ / Множество програми за актуализиране на същата база данни - asp.net-mvc-3, sql-server-2008, c # -4.0, entity-framework-4.1

Няколко програми, актуализиращи същата база данни - asp.net-mvc-3, sql-server-2008, c # -4.0, entity-framework-4.1

Имам уебсайт, разработен с ASP.NET MVC, Entity Framework Code Първо и SQL Server. Уебсайтът има обекти, всяка от които има история на статуси, които дефинирахме (НОВО, ПАКЕТИРАНО, ДОСТАВЕНО и др.) БД съдържа таблица, в която напълно отделна система вмъква данни за проследяване на парцели. Трябва да прочета тези данни за проследяване на данни и следвайки определени бизнес правила, да добавя към съществуващата история на състоянието на моите субекти.

Най-добрият начин, за който мога да се сетя, е да напишанезависима услуга на Windows, която често проследява данните за проследяване и актуализира статуса на обекта от това. Това обаче ме кара да се притеснявам по въпросите, свързани с конкурентността на DB.

Може ли някой да ме посъветва за най-добрата стратегия за този сценарий? Много благодаря

Отговори:

1 за отговор № 1

Има различни начини да го направите. Тя също зависи от времето за реакция, от което се нуждаете. Ако трябва да актуализирате вашата система, веднага след като системата за проследяване актуализира записа, тогава предпочитаният начин е спусъкът. Алтернативен начин е да се планира a работа който ще работи на всеки 15/30 минути и ще синхронизира двете системи.

Що се отнася до въпроса за едновременност, можете да използвате полето за символи за едновременност. Рамката на предприятието има поддържа за това.