/ / Защо не се използват .tif изображения в уеб страници (TIF не могат да се използват в интернет браузърите)? - drupal-6, tiff

Защо изображенията .tif не се използват в уеб страници (TIF не могат да се използват в интернет браузърите)? - drupal-6, tiff

Аз съм с изображението cck поле в моя Drupal 6сайт и полето не позволявам да използвам .tif изображения. Дори се опитах да конфигурирам полето, но не позволявам да добавям .tif в полето Разрешено качване на файлови разширения. Намерих много връзки, които казват, че TIF не може да се използва в интернет браузъри. Просто искам да знам защо?

Благодаря предварително!

Отговори:

3 за отговор № 1

Основният проблем с поддръжката на TIFF е, че всеки от тяхтрябва да се поддържа допълнителен графичен формат, който да бъде поддържан от браузърите. Което би било болка, особено в случай на TIFF, който има няколко различни версии и изглежда малко трудно да се приложи правилно. Прилагането и поддържането на разходите не би компенсирало предимствата (има ли?), Поради което почти няма браузър, който го поддържа.


0 за отговор № 2

Можете да използвате TIFF изображения, но не всички браузъри могат да ги показват. Използвах само, че само Safari поддържат типове, не съм сигурен дали някой голям продавач е изпълнил това напоследък.