/ / Кога / къде да се инициализира клиент с twitter gem - руби-на-релси-4, модел-view-controller, twitter, twitter-oauth

Кога / къде да инициализирате клиент с twitter gem - руби-на-релси-4, модел-view-controller, twitter, twitter-oauth

Аз съм нов рубин на релсите и се опитвам да пишапросто приложение, което включва oauth вход и интерфейс с Twitter API чрез sferik twitter gem. Документацията предлага конфигуриране на клиента както следва:

client = Twitter::REST::Client.new do |config|
config.consumer_key        = Rails.application.config.twitter_key
config.consumer_secret     = Rails.application.config.twitter_secret
config.access_token        = Rails.application.config.omniauth_token
config.access_token_secret = Rails.application.config.omniauth_secret

Моят въпрос е къде в моя проект трябва да имамтова и е нормално този блок да се повтаря в няколко файла / метода? Точно сега имам само потребителски модел и домашен контролер и сесия_контролер.

Моля, уведомете ме, ако трябва да променя нещо по този въпрос или неговия фраза, тъй като това е първият ми въпрос за StackOverflow. Благодаря!

Отговори:

0 за отговор № 1

Стартирайте "клиента" непосредствено преди времето, необходимо за него.

Трябва да промените access_key и access_token, за да съответствате на профила в Twitter, който планирате да осъществите.

Ако възнамерявате да използвате същия акаунт в Twitter, можете да създадете глобална "клиентска" променлива в инициализатора (config / initializers / twitter.rb).