/ / Telerik DatePicker на MVC4 приложение, Дата на валидиране на формат на дата - c # -4.0, asp.net-mvc-4, telerik-mvc

Telerik DatePicker на приложението MVC4, издаване за потвърждаване на формата на датата - c # -4.0, asp.net-mvc-4, telerik-mvc

Имам този модел:

public partial class Cita
{
public DateTime dia1 { get; set; }
public DateTime? dia2 { get; set; }
}

имам това от моя гледна точка:

@model HCB.Azure.CP.UI.Areas.User.Controllers.AgendaController.Cita
@Html.Telerik().DatePicker().Name("dia2")
@Html.Telerik().DatePicker().Name("dayx")

имам това в моя web.config

<globalization uiCulture="es-CR" culture="es-ES"  />

Както виждате, има 2 DatePickers, dia2 еограничено до модела, dayX не е, сега проблемът е, когато в dia2 изберете или въведете дата във формат дд / мМ / гггг като 15/04/2013 става червен, но ако изберете yyyy) почиства червената грешка за валидиране и става валидна.

Аз нямам този проблем с dayX, което не е такаограничени до модела, а също така, тази грешка се случва само на някои устройства като таблет samsung или iphone chrome браузър, тя работи перфектно на моя разработчик машина (Windows 7) ...

Не знам каква е причината.

Отговори:

2 за отговор № 1

Форматът по подразбиране за DateTime чрез контролния интерфейс на Telerik DatePicker според мен е MM / dd / yyyy. Трябва да укажете на избирателя на датата различен формат чрез метода за формат.

@Html.Telerik().DatePicker().Name("dia2").Format("{0: dd MM yyyy}")

Можете също да опитате да зададете формата на датата в контролера, преди да прехвърлите модела на изгледа