/ / Няма модул с имена на заявки след мигриране от python 2.6 до 2.7 - python-2.7, миграция, python-requests, ubuntu-10.04

Няма модул с име за заявки след мигриране от Python 2.6 към 2.7 - python-2.7, миграция, python-requests, ubuntu-10.04

След като последвах това процедура, имам проблеми с

ImportError: No module named requests

Когато аз

root@ubuntu:~# python -V
Python 2.7.8

И когато аз

root@ubuntu:~# pip install requests
Requirement already satisfied (use --upgrade to upgrade): requests in /usr/local/lib/python2.6/dist-packages
Cleaning up...

Така че изглежда, че имам requests инсталиран, но за питон 2.6

EDIT, моята система е Ubuntu 10.4 и преди това съм инсталиран requests чрез pip

Аз имам:

root@ubuntu:~# which python
/usr/local/bin/python
root@ubuntu:~# which easy_install
/usr/bin/easy_install

Отговори:

0 за отговор № 1

Проблемът е, че pip Командата, която използвате, е свързана с python2.6 версията, а не с тази, която искате да използвате. Можете да опитате някои неща:

Преди всичко проверете дали имате някой от pip2.7, pip-2.7 или easy_install-2.7 инсталирани. Ако е така, можете да ги използвате, за да инсталирате пакета си:

pip-2.7 install requests # or easy_install-2.7 requests

Ако някой от тях не се опита да стартира pip с вашата версия на python:

python /usr/local/bin/pip install requests

Ако това не успее, мисля, че единственият начин е да инсталирате pip ръчно. Преди да направите това, архивирайте вашата система (обикновено python се използва в много настолни и дори cli приложения в Ubuntu, така че ако го счупите, може да получите много проблеми).

  • Първо инсталирайте setuptools: това ще направи достъпна easy_install

    wget https://bootstrap.pypa.io/ez_setup.py -O - | sudo python
    
  • След това можете да инсталирате пакета, от който се нуждаете, или ако в бъдеще ви е необходим пипс, инсталирайте pip и го използвайте от тук

    easy_install pip
    pip install requests