/ / Как да извлечем несравними ключови думи, мислейки сфинкс - руби-на-релси-3, пълен текст-търсене, сфинкс, мислене-сфинкс

Как да извлечете несравними ключови думи, мисля, че сфинкс - руби-на-релси-3, пълен текст-търсене, сфинкс, мислене-сфинкс

Im използвайки мислене сфинкс в моите релси 3 ап.

Използвах индексиране на сфинкс на 2 таблици в приложението ми за каталог на продуктите. а именно,

"titles" and "features"

За всеки ключ за търсене първо ще проверя таблицата с заглавията и ако не бъдат намерени резултати, Ще имам таблица с функции. Ако се намери мач за титлата, ще спра и няма да имам таблица с функции.

Пример: ключовата дума за търсене е "заглавие и прах hachette книга издателство",

Тук, "топлина и прах" има точно съвпадение в заглавията, така че няма да отида на таблицата с функции.

Въпрос:

Как да намерите unmatched_keys за търсене в сфинкс ..?

Искам да разбера несъчетаните думи в ключовете за търсене, т.е. "публикуване на книгата" hachette " в "заглавие и прах hachette книга издателство"..

Ако го направя, ще проверя дали @unmatched_title_keys е нула? .. ако не .. Ще се каже таблица с функции и да извършите търсене на функции за @unmatched_title_keys.

Моля, консултирайте се, ако този подход за търсене на 2 таблици е добър или трябва да променя търсенето си подход и ми кажете как да извличам unmatched_keys от заявка за търсене на сфинкс

Отговори:

0 за отговор № 1

Ако някой е останал с това,

Моля, проверете тази връзка,

http://groups.google.com/group/thinking-sphinx/browse_thread/thread/6f19c11db474d6b1