/ / Jak sprawdzić pierwsze uruchomienie aplikacji AIR - actionscript-3, air, flex4, adobe

Jak sprawdzić pierwsze uruchomienie aplikacji AIR - actionscript-3, air, flex4, Adobe

Chcę sprawdzić, czy moja aplikacja AIR jest uruchomionamój system po raz pierwszy lub nie. Większość moich poszukiwań prowadzi do jednej odpowiedzi, która polega na napisaniu strony pliku i sprawdzeniu istniejącego pliku. Ale moje wymagania są inne i jeśli ponownie zainstaluję tę samą wersję, powinno to być pierwsze uruchomienie. Czy jest jakiś pomysł, aby to osiągnąć?

Odpowiedzi:

1 dla odpowiedzi № 1

Używam pliku.applicationDirectory dla kilku aplikacji ipad i może potwierdzić, że wszystkie dane zapisane w tym folderze są wymazywane po odinstalowaniu aplikacji. Dzięki temu ładowanie pliku zapisanego wcześniej w tym folderze daje ci to, czego chcesz.

var docDir:File = new File(File.applicationDirectory.nativePath + "/../Documents");  //IOS specific
configFile = docDir.resolvePath("config.xml");
if (configFile.exists) {
var firstRun:Boolean = false;
configFile.addEventListener(Event.COMPLETE, onConfigLoaded);
configFile.load();
}else {
firstRun = true;
var configXML:XML = new XML("<?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?><config />");

var fileStream:FileStream = new FileStream();
fileStream.open(configFile, FileMode.WRITE);
fileStream.writeUTFBytes(configXML);
fileStream.close();
}

0 dla odpowiedzi nr 2

Utwórz plik w tym samym folderze co instalacja aplikacji, a następnie, gdy użytkownik odinstaluje aplikację, plik ten zostanie również usunięty z C: Program Filesyourgamemyfile.txt


0 dla odpowiedzi № 3

Próbowałem metody zapisu pliku w aplikacjikatalog, po raz pierwszy dostałem błąd bezpieczeństwa (http://forums.adobe.com/thread/209533) Dostałem kolejną metodę przezwyciężenia tego i zapisałem plik w katalogu aplikacji. Ale po odinstalowaniu plik nie jest usuwany. Mój folder aplikacji zatrzymuje się tam, ponieważ napisałem zewnętrzny plik (który chcę zapisać do pierwszego uruchomienia) wewnątrz folderu. Ponownie próbowałem zainstalować aplikację komunikat o błędzie mówi, że folder istnieje. Więc muszę ręcznie usunąć folder, aby ponownie zainstalować aplikację. Jeśli usunę ten folder, mój problem zostanie rozwiązany, nie sądzę, że to dobre rozwiązanie, ponieważ użytkownik musi ręcznie usuń folder do ponownej instalacji. Czy jest jakieś inne rozwiązanie?