/ / W Lucene.NET: jak ponownie wykorzystać zindeksowane dane utworzone za pomocą SOLR.NET - c # -4.0, solr, lucene.net, solr.net

W Lucene.NET, jak ponownie wykorzystać indeksowane dane tworzone za pomocą SOLR.NET - c # -4.0, solr, lucene.net, solr.net

Napisałem przykładowy projekt, w którym utworzyłem indeks za pomocą SOLR.NET (.NET Wrapper Java Based SOLR)

Chcę usunąć zależność Java. Więc próbuję Lucene.NET.

Teraz jest to możliwe ponowne użycie te same indeksowane dane (utworzone za pomocą SOLR.NET i SOLR) i wykonuj wyszukiwania / aktualizacje tych danych indeksowych za pomocą LUCENE.NET?

Środowisko: VS2013, C #, .NET Framework 4.0, WinForms

Odpowiedzi:

0 dla odpowiedzi № 1

Format kodeka Lucene ewoluuje z czasem, iwiększość alternatywnych implementacji Lucene jest kompatybilna tylko z określonym zakresem wersji. Odpowiedź brzmi: „to zależy, ale prawdopodobnie nie”. Zamiast tego musisz spróbować odczytać pliki segmentów obecne w instalacji Solr za pomocą Lucene.NET.

Pamiętaj, że to przenosi Solr z byciazamiast tego zależność rozproszona (działająca jako osobny serwer) do zależności między procesami - wymagająca napisania własnej usługi na Lucene.NET, jeśli chcesz ją rozproszyć.

Gdy właśnie napisałeś przykładowy projekt, porzuć wszystko, co indeksowałeś, i ponownie zindeksuj za pomocą własnego kodu dla Lucene.NET.