/ / MS Access Dodawanie narzędzia filtrowania do formularza - ms-access-2007, access-vba, ms-access-2010, ms-access-2003

MS Access Dodawanie narzędzia filtrowania do formularza - ms-access-2007, access-vba, ms-access-2010, ms-access-2003

Mam formularz Microsoft Access, w którym mam tabelędanych Chcę móc dodać pasek narzędzi filtrujących do formularza w trybie MBE. Uwaga MBE nie jest w trybie projektowym MDB. To znaczy. Chcę filtr na rozproszonym pliku MBE.

W wydaniu Form.Open dodałem:

Private Sub Form_Open(Cancel As Integer)
DoCmd.ShowToolbar "Ribbon", acToolbarYes
DoCmd.ShowToolbar "ribbonMain", acToolbarYes
DoCmd.ShowToolbar "Menu Bar", acToolbarYes

End Sub

Próbowałem też

Private Sub Ctl__Click()
Dim db As DAO.Database
Dim prop As DAO.Property
Set db = CurrentDb()
DoCmd.ShowToolbar "Ribbon", acToolbarYes
End Sub

Ponadto przycisk dostępu -> Dostęp do Opiton -> Bieżąca baza danych W obszarze Opcje wstążki i paska narzędzi: Zaznaczone Dozwolone wbudowane paski narzędzi. Nazwa Wstążki to "wstążkaMain".

Nadal nie widzę paska narzędzi w górnej części formularza. Czego mi brakuje w konfiguracji kodu lub strony dostępu. Używam programu MS Access 2003. Naprawdę chciałbym mieć takie samo filtrowanie, jakie widzisz w trybie projektowania tabeli w wdrożonym pliku MBE.

Odpowiedzi:

1 dla odpowiedzi № 1

Sugerowałbym wprowadzenie kodu w On load nawet zamiast tego DoCmd.ShowToolbar "Ribbon", acToolbarYes może powodować błąd w dostępie 2003. Kiedy budowałem moją bazę danych, uważałem ten post za pomocny. http://www.access-programmers.co.uk/forums/showthread.php?t=97578