/ / Jak uniemożliwić użytkownikowi końcowemu przeglądanie danych back-end z front-end w aplikacji MS Access 2010? - ms-access-2010

Jak uniemożliwić użytkownikowi końcowemu przeglądanie danych back-end z front-end w aplikacji MS Access 2010? - ms-access-2010

Mam aplikację dostępową, która jest podzielona naback-end, w którym przechowywane są tabele danych, oraz front-end, na którym znajduje się UI i logika biznesowa. I co do rozpowszechniania aplikacji, nie pozwalając użytkownikowi końcowemu na przeglądanie tabel danych w zapleczu przez front-end. Kompiluję front-end do pliku .accde i wyłączam "Display Navigation Pane" oraz opcje "Use Access Special Keys". Ponadto mam kod VBA, który wykonuje, aby wyłączyć te opcje przy wychodzeniu, tak, że jeśli użytkownik końcowy je włączy, to zostaną wyłączone przez kod. Jeśli jednak użytkownik włącza opcje, a następnie zabija MS Access z menedżera zadań, to po ponownym uruchomieniu interfejsu użytkownik może wyświetlić okienko nawigacji.

Jaki jest najlepszy sposób ochrony mojej aplikacji, aby użytkownik mógł uzyskać dostęp tylko do formularzy i raportów, a nie do danych podstawowych?

Odpowiedzi:

2 dla odpowiedzi № 1

Nie wiadomo, czy może to być odpowiedź, której szukasz, ale możesz rozważyć migrację swoich danych do MSDE / SQL Server Express. Oferują zabezpieczenia na poziomie użytkownika dla tabel i zapytań.


1 dla odpowiedzi nr 2

Jeśli wyłączysz klawisz Shift do otwierania bazy danych, użytkownik nie powinien mieć możliwości zmiany ustawień. Zauważ, że w ten sposób możesz zablokować siebie w bazie danych.

Zobacz też: MS Access Uruchomienie Właściwości

Jeśli przetwarzanie danych jest krytyczne, możesz potrzebować spojrzeć na bazę danych inną niż Access, dzięki Access możesz zabezpieczyć się przed przypadkową ingerencją, ale naprawdę złośliwe ingerowanie przejdzie.