/ / uwierzytelnij użytkownika za pomocą narzędzia devise in custom controller - ruby-on-rails-3, uwierzytelnianie, programowanie

uwierzytelnij użytkownika za pomocą narzędzia devise in custom controller - ruby-on-rails-3, uwierzytelnianie, programowanie

Używam szyn 3 i opracowuję i chciałbymmieć SecurityController, w którym wywołuję metody takie jak sign_in_user lub reset_password, które będą stanowiły pomijanie parametrów takich jak nazwa użytkownika i hasło do niego.

Wiem, że mógłbym użyć before_filter: authenticate_user! ale chciałbym się uwierzytelnić. Jeśli uwierzytelnienie zakończy się powodzeniem, chciałbym, aby ten użytkownik podpisał.

Powodem, dla którego to robię, jest to, że mam aplikację na iPhone'a, która zależy od uwierzytelnienia się w aplikacji internetowej, aby móc korzystać z aplikacji.

Odpowiedzi:

1 dla odpowiedzi № 1

Nie miałem jeszcze powodu, aby to zrobić, ale jeśli przeczytałeś sekcję "Konfigurowanie kontrolerów" na stronie https://github.com/plataformatec/devise, pokazuje, jak można utworzyć niestandardowy kontroler, który się rozszerza Devise::SessionsController, a następnie wskaż routing uwierzytelniania do tego kontrolera. Myślę, że właśnie o to pytasz, jak to zrobić - poprawne?

Aby zacytować na stronie ...

Jeśli dostosowanie na poziomie widoków nie wystarcza, możesz dostosować każdy kontroler, wykonując następujące kroki:

1) Utwórz niestandardowy kontroler, na przykład Admins :: SessionsController:

class Admins::SessionsController < Devise::SessionsController
end

2) Poinformuj router, aby użył tego kontrolera:

devise_for :admins, :controllers => { :sessions => "admins/sessions" }

3) A ponieważ zmieniliśmy kontroler, nie użyje on widoków "devise / sessions", więc pamiętaj, aby skopiować "devise / sessions" do "admin / sessions".