/ / Rozmieszczenie Capistrano Z Rbenv - Ruby-on-Rails-4, Rozmieszczenie, Capistrano, Rbenv

Wdrożenie Capistrano Z rbenv - ruby-on-rails-4, rozmieszczenie, capistrano, rbenv

Obecnie wdrażam aplikację za pomocąCapistrano-rbenv. Serwer, na którym próbuję hostować, ma już skonfigurowanych i uruchomionych wiele aplikacji. Dla menedżera wersji Ruby Rbenv jest już dostępnych wiele wersji Instalatora Ruby, a globalna jest ustawiona na Ruby „1.8.7”. Bieżąca aplikacja, która wdrażam teraz używa Ruby 2.1.5. Zainstalowałem wymaganą wersję Ruby, a kiedy próbuję wdrożyć w.r.t środowisko, pojawiają się wydania, ale kiedy zdarza się, że zasoby: prekompilacja się zdarzają, jest problem. Podczas prekompilacji klejnot pakietu jest pobierany z globalnej wersji zestawu klejnotów, a nie z 2.1.5 klejnotów rubinowych. Poniżej wspomniałem o błędzie wraz z moją bieżącą konfiguracją.

 error:
/usr/lib64/ruby/gems/1.8/gems/bundler-1.8.5/lib/bundler/spec_set.rb:92:in `materialize": Could not find rake-10.4.2 in any of the sources (Bundler::GemNotFound)

from /usr/lib64/ruby/gems/1.8/gems/bundler-1.8.5/lib/bundler/spec_set.rb:85:in `map!"
from /usr/lib64/ruby/gems/1.8/gems/bundler-1.8.5/lib/bundler/spec_set.rb:85:in `materialize"
from /usr/lib64/ruby/gems/1.8/gems/bundler-1.8.5/lib/bundler/definition.rb:132:in `specs"
from /usr/lib64/ruby/gems/1.8/gems/bundler-1.8.5/lib/bundler/definition.rb:177:in `specs_for"
from /usr/lib64/ruby/gems/1.8/gems/bundler-1.8.5/lib/bundler/definition.rb:166:in `requested_specs"
from /usr/lib64/ruby/gems/1.8/gems/bundler-1.8.5/lib/bundler/environment.rb:18:in `requested_specs"
from /usr/lib64/ruby/gems/1.8/gems/bundler-1.8.5/lib/bundler/runtime.rb:13:in `setup"
from /usr/lib64/ruby/gems/1.8/gems/bundler-1.8.5/lib/bundler.rb:122:in `setup"
from /usr/lib64/ruby/gems/1.8/gems/bundler-1.8.5/lib/bundler/setup.rb:18

deploy.rb setup

# Server
# set :default_environment, {
#   path: "/home/deployer/.rbenv/shims:/home/deployer/.rbenv/bin",
#   rbenv_root: "/home/deployer/.rbenv"
# }

set :user, "deployer"
set :rbenv_type, :user
#set :bundle_dir, "/home/deployer/.rbenv/versions/2.1.5/lib/ruby/gems/2.1.0"
set :rbenv_ruby, "2.1.5"
# set :rbenv_ruby_dir, "/home/deployer/.rbenv/versions/2.1.5"
# set :bundle_cmd, "#{release_path}/bin/bundle"
# set :rbenv_custom_path, "/home/deployer/.rbenv"
set :rbenv_path, "/home/deployer/.rbenv"
set :rbenv_prefix, "RBENV_ROOT=#{fetch(:rbenv_path)} RBENV_VERSION=#{fetch(:rbenv_ruby)} #{fetch(:rbenv_path)}/bin/rbenv exec"

Ale gdy próbuję utworzyć pakiet z folderu wydań w jednym z wydań, działa dobrze bez żadnych błędów. Co ja robię źle ?

Nie mogę ustawić 2.1.5 jako globalnego na serwerze, ponieważ zależy od niego wiele innych aplikacji.

Każda rada byłaby pomocna.

Z góry dziękuję.

Odpowiedzi:

0 dla odpowiedzi № 1

Co powiesz na utworzenie .ruby-version plik w ścieżce aplikacji?

cd /path/to/app/
echo 2.1.5 > .ruby-version
ruby -v
bundle install

Sprawdź zmiany i spróbuj wdrożyć je ponownie.