/ / MS Access Web App: ustaw filtr na podglądzie na podstawie widoku głównego - sharepoint-2013, ms-access-2013

MS Access Web App: ustaw filtr na podglądzie na podstawie widoku głównego - sharepoint-2013, ms-access-2013

Moja aplikacja ma widok listy (główny)zawierające widok arkusza danych w elemencie widoku podrzędnego. W widoku listy chciałbym użyć niektórych elementów sterujących, takich jak przyciski lub pola kombi do filtrowania danych w widoku podrzędnym. Jak mogę przekazać parametr filtru z widoku głównego do widoku podrzędnego?

Odpowiedzi:

1 dla odpowiedzi № 1

Nie wierzę, że scenariusz, na który patrzysz, będzie możliwy bezpośrednio w kontekście aplikacji internetowej Access.

W aplikacjach sieci Web programu Access 2013 nie ma akcji makrdostępne do zażądania lub odświeżenia określonej kontrolki w widoku. To samo dotyczy próby odświeżenia kontrolki Subview w widoku. Jedynym sposobem na przekazanie parametrów do innego widoku w kontekście aplikacji internetowej jest użycie akcji makra OpenPopup. W takim przypadku widok otworzy się jako popup, który również nie jest tym, czego potrzebujesz.

Więc może nie być w stanie osiągnąć swojego końcowego celu. Jedna sugestia, że moc praca to, powiedzmy, niezwiązana kontrola pola tekstowegow głównym widoku rodzica. W przypadku kontrolki Subview użyj tej niezwiązanej kontroli jako pola głównego (na liście właściwości). Program Access będzie próbował dopasować rekordy z tej niezwiązanej kontroli do dowolnego pola określanego jako właściwość Pole potomne. Jeśli zaktualizujesz tę niezwiązaną kontrolkę pola tekstowego w widoku głównym, program Access powinien przefiltrować wyniki w podglądzie. Myślę, że to zadziała.


0 dla odpowiedzi nr 2

Działa w mojej aplikacji. SubForm aktualizacje z filtrem, gdy fokus opuszcza txtbox. Niestety, można przeszukiwać tylko jedno pole na podzbiór, ponieważ jest on ustawiony jako właściwość w czasie projektowania, a AFAIK nie ma możliwości zmiany w czasie wykonywania.