/ / Dynamics AX 2012 R2 Enterprise Search na SharePoint Foundation 2013 - sharepoint-2013, wyszukiwarka, axapta

Dynamics AX 2012 R2 Enterprise Search na SharePoint Foundation 2013 - sharepoint-2013, wyszukiwarka, axapta

Czy ktoś jeszcze sprawił, że ci dwaj pracowali razem?

Dostałem AX 2012 Enterprise Portal (EP) i Help Server współpracujących z SharePoint (SP) Foundation 2013, ale nie mogę uzyskać AX Enterprise Search (ES) do pracy.

Kiedy próbowałem zainstalować ES, poprosił mnie najpierw zainstalować SharePoint Search.

SharePoint Search nie jest zainstalowany z Microsoft SharePoint Fundacja. Aby zainstalować Microsoft Search Server Express, przejdź do http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=180385

Jednak, o ile mi wiadomo, Microsoft Search Server Express jest domyślnie uwzględniony w dodatku SP 2013.

Więc jeśli już tam jest, jaka jest ścieżka do Wyszukaj adres URL serwera powinienem użyć zamiast domyślnego SP 2010 (http://server_name/sites/DynamicsAXClientSearch/_vti_bin/search.asmx)? Jeśli po prostu używam głównego adresu URL EP, pojawia się ten błąd:

Usługa zwróciła następujący błąd: Żądanie HTTP jest nieautoryzowane ze schematem uwierzytelniania klienta "Ntlm". The nagłówek uwierzytelnienia odebrany z serwera to "NTLM".

Według Microsoftu powinienem móc korzystać z funkcji wyszukiwania w AX 2012 z SP 2013.

Wszystkie aspekty przeszukiwania, indeksowania i pobierania Microsoft Dynamics Dane AX i metadane wyszukiwania są wykonywane za pomocą jednego z poniższych produkty:

  • Microsoft SharePoint Foundation 2010 lub Microsoft SharePoint Server
  • 2010 Microsoft Search Server 2010 lub Microsoft Search Server Express
  • 2010 Microsoft FAST Search Server 2010 Microsoft SharePoint
  • Fundacja 2013 lub Microsoft SharePoint Server 2013

Jeden z tych produktów musi być dostępny w środowisku komputerowym zanim będzie można zainstalować Enterprise Search.

Ale postępując zgodnie z ich dokumentacją instalacyjnąNadal wpadam na wymóg zainstalowania Microsoft Search Server 2010 Express w moim systemie, jednak jego instalacja nie powiedzie się, mówiąc: "Microsoft Search Server 2010 Express napotkał błąd podczas instalacji". UPDATE: Z jakiegoś powodu instalacja działała na trzecią próbę i ... wygląda na to, że zrujnowała instalację SP 2013!

Czuję, że naprawdę się tu zakręcam.


ROZWIĄZANIE: Mam obie wersje (2010/2013) SharePoint współpracujące z Dynamics AX 2012 R2. Proszę spojrzeć moje notatki AX jeśli masz do czynienia z tymi samymi problemami.

Odpowiedzi:

0 dla odpowiedzi № 1

Musisz zainstalować wyszukiwanie SharePoint, jak to mówi, To nie jest zawarte w standardowej instalacji SharePoint, to nawet separte Download.