/ / Rysowanie IDirect3DSurface9 w DirectX10 - visual-studio-2010, visual-c ++, directx-9, directx-10

Rysowanie IDirect3DSurface9 w DirectX10 - visual-studio-2010, visual-c ++, directx-9, directx-10

Pracowałem z DirectX 9 całkiem sporo, iNiedawno przeszedłem na DirectX 10. Zauważyłem, że wiele metod urządzeń 9 zostało zagubionych lub zostało zmienionych. Na przykład w DX9 zastosowano metodę StretchRect do narysowania powierzchni na ekranie.

Mój problem jest taki: Mam IDirect3DSurface9, którą muszę narysować na ekranie, ale używam DirectX 10. Czy mogę to zrobić za pomocą 10-calowego urządzenia graficznego? Czy też muszę uzyskać 9-calowe urządzenie graficzne i zrobić to z tym? Czy w ogóle można mieć jednocześnie IDirect3D9Device i IDirect3D10Device?

Odpowiedzi:

0 dla odpowiedzi № 1

Zaimplementowałem kod DirectX 9 do rysowaniana górze kodu DirectX 10, a wyniki są ... interesujące. Wygląda na to, że urządzenia faktycznie konkurują o ekran. Wydaje się, że urządzenie DX10 wygrywa tę konkurencję częściej niż nie, prawdopodobnie dlatego, że używam z nim łańcucha wymiany. W każdym razie część pytania jest nadal otwarta na udzielenie odpowiedzi. Jeśli istnieje sposób na narysowanie powierzchni DX9 za pomocą urządzenia DX10, nagrodzę tę odpowiedź.