/ / Zdalne debugowanie w visual studio: zdalny debugger nie obsługuje tej wersji systemu Windows - visual-studio-2010, vmware, zdalne debugowanie

Zdalne debugowanie w visual studio: zdalny debugger nie obsługuje tej edycji okien - visual-studio-2010, vmware, remote-debugging

Próbuję zdalnie debugować moją aplikację w stacji roboczej VMware 7 i Visual Studio 2010 ultimate. Mam kilka obrazów (wygraj 7 ultimate, vista, itp.).

Śledzę ten samouczek: http://kristofmattei.be/2010/01/20/debugging-applications-in-virtual-machines-with-vmware-workstation-7-and-visual-studio-2008-sp1-2/

Ilekroć próbuję uruchomić msvsmon.exe na zdalnym komputerze, powie: „Zdalny debuger visual studio nie obsługuje tej edycji okien”

wypróbowałem go z wygraną 7 ultimate, vista premium i xp home, w tej samej sytuacji.

Czy ktoś mógłby mi pomóc tutaj?

Dzięki!

Odpowiedzi:

34 dla odpowiedzi nr 1

Komunikat o błędzie „Zdalne studio wizualnedebugger nie obsługuje tej edycji okien ”pojawia się, ponieważ zdalny debugger próbuje domyślnie używać uwierzytelniania systemu Windows, co jest obsługiwane tylko w wersjach„ Pro ”systemu Windows i nowszych.

Jednak zdalny debuger robi pracuj z wersjami „Home” systemu Windows, po prostu musisz powiedzieć, aby nie korzystał z uwierzytelniania za pomocą wiersza poleceń.

(Dlaczego nie pozwala to zrobić po uruchomieniubez żadnych argumentów, dlaczego komunikat o błędzie jest tak mylący (i zaprzecza oficjalnej liście obsługiwanych systemów operacyjnych) i dlaczego jest tak mało informacji na ten temat w Internecie, nie wiem.

Aby go uruchomić, uruchom to:

msvsmon.exe /noauth /nosecuritywarn

Oczywiście uruchamia to na najniższym poziomietryb bezpieczeństwa, więc chcesz to zrobić tylko w bezpiecznej sieci. (Ale zazwyczaj jest to tryb, w którym kończy się korzystanie z msvcmon, ponieważ inny tryb jest jeszcze większy PITA do skonfigurowania niż normalnie. Bardzo przydatne narzędzie, ale tak naprawdę może wykorzystać usprawnienie.)


8 dla odpowiedzi № 2

Nie ma potrzeby korzystania z funkcji VMWare.

  1. W VM gościa uruchom wersję msvsmonktóry był dołączony do twojej kopii visual studio 2010 (pakiet instalacyjny tylko do zdalnego usuwania zawartości można znaleźć na płycie / obrazie) (użyj x86 jeśli debugujesz 32-bitowy proces lub x64 jeśli debugujesz 64-bitowy proces, Itanium potrzebować śmiech).

  2. poprzez GUI msvsmon wyłącz uwierzytelnianie i wybierz zezwolenie każdemu użytkownikowi na połączenie.

  3. wyłącz zaporę w maszynie wirtualnej.

  4. na komputerze hosta powinieneś uruchamiać visualstudio 2010, w rozwijanym menu debugowania wybierz opcję „dołącz do procesu ...”, a następnie w oknie, które się pojawi, wybierz opcję zdalną z listy rozwijanej, która powinna powiedzieć lokalnie lub coś początkowego, wprowadź adres IP (powinien to być adres IP sieci prywatnej, tj. 10.1. ?.?) maszyny wirtualnej gościa, alternatywnie użyj nazwy serwera wyświetlanej przez GUI msvsmon. Powinieneś pobrać listę procesów dla gościa i dołączyć tylko do dowolnego procesu, który odpowiada wersji msvsmon, którą uruchomiłeś (x86 lub 64 ... lub Itanium śmiech).

UWAGA: Są to podstawowe instrukcje, aby pokazać, że zdecydowanie działa, ale te instrukcje będą działać tylko dla kodu natywnego, ponieważ zarządzanie wymaga bezpiecznego połączenia.


2 dla odpowiedzi nr 3

Jeśli debugujesz aplikację .NET za pomocą wtyczki VMWare VS i pojawia się błąd typu „nie znaleziono pliku” ... upewnij się, że masz zainstalowane środowisko wykonawcze .NET! :)

Jak kretyn, ustawiłem nową maszynę wirtualną XP i zapomniałem zainstalować środowisko wykonawcze .NET i zmarnowałem dobry dzień, próbując uruchomić wtyczkę VMWare VS!


0 dla odpowiedzi nr 4

VSID nie jest obsługiwany przez visual studio2010 http://communities.vmware.com/thread/282407