/ / Połączenie pliku SSIS z plikiem TFS - visual-studio-2013, tfs, ssis

Połączenie pliku SSIS z plikiem TFS - visual-studio-2013, tfs, ssis

Buduję pakiet SSIS z linkami do plików .sql, które są zarządzane przez TFS. Jaki jest właściwy sposób połączenia połączenia pliku z poprawną wersją pliku .sql zarządzanego przez TFS?

Próbowałem użyć wyrażenia, aby ustawić właściwość ConnectionString połączenia pliku na "% USERPROFILE% SourceWorkspacesfoobar.sql", ale wykonanie nie powiedzie się w trybie debugowania. Pojawia się następujący błąd:

[Wykonaj zadanie SQL] Błąd: Wystąpił błąd z następującym błędem message: "Nie można znaleźć części ścieżki" C: Program Files (x86) Microsoft Visual Studio 12.0Common7IDE% USERPROFILE% SourceWorkspacesfoobar.sql ".".

Używam Visual Studio 2013 na Windows Server 2012.

Moje pytanie brzmi: dlaczego właściwość ConnectionString jest interpretowana niepoprawnie?

Najważniejsze pytanie brzmi: Jaki jest właściwy sposób połączenia rozwiązania SSIS z innymi plikami zarządzanymi przez TFS?

Odpowiedzi:

0 dla odpowiedzi № 1

Możesz utworzyć połączenie do pliku, aby połączyć rozwiązanie SSIS z innymi plikami. I spróbuj dodać zmienną, aby ustawić ścieżkę do pliku .sql (bezwzględna ścieżka do pliku, w TFS powinna być w obszarze roboczym).

Aby wykonać pliki .SQL przy użyciu pakietu SSIS, zapoznaj się z poniższym artykułem, aby uzyskać szczegółowe informacje.

http://www.techbrothersit.com/2012/10/ssis-execute-sql-files-by-using-ssis.html

I istnieje film instruktażowy tutaj możesz wykonać krok po kroku krok po kroku, aby to zrobić.


Testuję to,.Pliki sql mogą być wykonywane tylko podczas kompilacji lokalnie w VS. Ale w TFS MSBuild nie ma możliwości uruchomienia skryptu SQL, więc będziesz musiał pobrać pakiet MSBuild Extension Pack i wykorzystać SqlExecute. Proszę odwołać się do tego wątku: Wykonaj skrypt SQL po kompilacji SSIS lub check-in

Jeśli chcesz uruchomić pliki .sql, możesz spróbować Uruchom zadanie skryptów SQL Server rozbudowa.

wprowadź opis obrazu tutaj