/ / WinJS getPrincipalNameAsync - windows-8, winjs, Windows-8.1

WinJS getPrincipalNameAsync - windows-8, winjs, Windows-8.1

Jakiś kod, aby uzyskać nazwę użytkownika zalogowanego użytkownika w aplikacji sklepu Windows 8:

var x = Windows.System.UserProfile.UserInformation;
var y = x.getPrincipalNameAsync().done(function(response) {
console.log(response);
});

Mam dwie maszyny wirtualne, Windows 8 i Windows 8.1. Kod działa na rozwiązaniu na maszynie wirtualnej Windows 8, a dziś poszedłem za tym przewodnik ponownie skierować moją aplikację do systemu Windows 8.1. Podczas gdy ponowne kierowanie działało i mogę wdrożyć uaktualniony plik .appx do tabletu 8.1, powyższy kod po prostu zwraca "".

Proszę pomóż.

Odpowiedzi:

6 dla odpowiedzi № 1

Z dokumentacji:

Tylko użytkownicy domeny mają nazwę główną. Dostęp do głównej nazwy może zostać zablokowany przez ustawienia prywatności (na przykład, jeśli właściwość UserInformation :: NameAccessAllowed ma wartość false). Jeśli dostęp jest zablokowany, ta metoda zwraca pusty ciąg.

Więc może twój użytkownik nie jest użytkownikiem domeny lub prywatność na komputerze z Windows8 różni się od drugiej.

Aby upewnić się, że twoje ustawienia prywatności pozwalają na odczytanie nazwy głównej, sprawdź na swoim komputerze ustawienia -> zmień ustawienia komputera -> Prywatność i włącz wymagane ustawienie prywatności.

To jest kompletna dokumentacja: http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/apps/windows.system.userprofile.userinformation.getprincipalnameasync.aspx