/ / Czy jest możliwe wykrycie pozycji kafelka Windows Phone 8? [zamknięty] - windows-phone-8

Czy możliwe jest wykrycie położenia kafelka Windows Phone 8? [zamknięty] - windows-phone-8

Na ekranie Windows 8 inteligentny telefon ekran startowyzawiera specjalny rodzaj skrótów do aplikacji zainstalowanych na urządzeniu. Nazywa się je "Płytkami". Kafelki to więcej niż skrótów, ponieważ mogą zawierać krótkie informacje, które są dostarczane przez aplikację za nią.

Moje pytanie brzmi: Czy podczas programowania takiej aplikacji mogę uzyskać informacje o faktycznej pozycji (wierszu, kolumnie) pokrewnego pola na ekranie początkowym z poziomu kodu aplikacji?

Nie widzę żadnej możliwości ustawienia tej pozycji,tak jak w powszechnym sposobie używania urządzenia, to użytkownik umieszcza kafelki na ekranie. Ale pomyślałem, że przynajmniej można odczytać pozycję.

Odpowiedzi:

0 dla odpowiedzi № 1

Dostęp do tych informacji nie jest możliwy za pośrednictwem żadnego publicznego interfejsu API.

Nie można stwierdzić, czy główny kafelek aplikacji jest przypięty, jaki jest rozmiar kafelka lub jego położenie.
Jeśli utworzysz dodatkowe płytki wewnątrz aplikacji, możesz sprawdzić, czy te nadal istnieją (przez ShellTile.ActiveTiles), ale nie możesz nic o nich wiedzieć (np. rozmiar lub pozycja).