/ / Ako napísať kódované UI Assert pre Treeview.ItemsSource> 0 - Visual-Studio-2012, kódované-ui-testy

Ako napísať kódovaný UI Assert pre Treeview.ItemsSource> 0 - visual-studio-2012, coded-ui-tests

Pozadie: Práve sa učím Coded UI. Je to z jednoduchej testovacej aplikácie vo WPF používajúcej VS 12.

Vytvoril som testovací projekt Coded UI Test a Coded UI Test.

Zaznamenal som otvorenie aplikácie, kliknutie na tlačidlo a potom zatvorenie aplikácie, čím sa spustí v skúšobnom behu.

Teraz chcem do tvrdenia pridať tvrdenie. Scenár je, keď používateľ otvorí súbor a načíta stromové zobrazenie a chcem sa ubezpečiť, že stromové zobrazenie obsahuje aspoň jednu položku.

Tak som spustiť exe, otvorte Coded UI Test Builder a pretiahnite kríža na Treeview. To úspešne zdôrazňuje TreeView. Potom sa zobrazí dialógové okno Pridať tvrdenia.

Strom je zobrazený v dialógovom okne, ale nie sú k dispozícii žiadne vlastnosti špecifické pre riadenie. Zobrazuje iba 5 špecifických vlastností ovládania, napríklad HelpText, AccessKey atď.

Môžem pridať tvrdenie pre HelpText, ale to nie je potrebné.

Takže otázka, prečo sa v dialógovom okne Uplatňovanie nezobrazuje položka „Položky zdroja“?

Ako to môžem ukázať?

odpovede:

0 pre odpoveď č. 1

Po pretiahnutí nástroja nitkového kríža na UIZobrazí sa dialóg na kontrolu tvrdení. Napravo od tlačidla Pridať tvrdenie sú štyri šípky usporiadané ako nahor, nadol, doľava a doprava. Kliknutím na tieto môžete vybranú kontrolu zmeniť medzi súrodencami (vľavo a vpravo), predchodcami (hore) a deťmi (dole). Tieto tlačidlá slúžia na preskúmanie stromovej kontroly. Neviem, čo je „ItemSource“ v konkrétnom strome, ktorý si prezeráte, nemusí to byť exponovaná vlastnosť stromu, aj keď je súčasťou implementácie alebo API. Niektoré časti stromu môžu mať ďalšie vlastnosti, ktoré majú potrebné hodnoty.

Nemyslím si, že kódované používateľské rozhranie môže vytvoriťtvrdenie na overenie, či strom obsahuje aspoň jednu položku. Verím, že budete musieť túto časť odovzdať. Moje prvé myšlienky by bolo získať objekt UIControl pre strom a potom ho použiť GetChildren metóda na nájdenie položiek v strome. To môže byť rekurzívne, aby sa získali všetky prvky stromu.