/ / Как да създадете схема за база данни на училищната система за таксуване? [затворен] - sql-сървър-2008, схема-база данни

Как да се изработи схема за училищна система за фактуриране на базата данни? [затворен] - sql-server-2008, база данни-схема

Трябва да изградя система за таксуване в училищеклиент. Искам да използвам sql сървър 2008 за моята база данни. Въпреки това просто не мога да финализирам схемата на базата си данни. Има толкова много сложни проблеми като Advance, Scholarship, discountetc. Мисля да създам 13 таблици, 12 от които принадлежат на месец като tblЯнуар, tblFebraury и т.н. за всеки ученик и последният за таксуване. Аз съм в правилната посока ??

Отговори:

0 за отговор № 1

Трудно е да се каже, но съм сигурен, че сте вътрегрешна посока, ако имате таблица на месец на ученик. Изглежда, че смесвате данни с таблици (обикновено месец е съдържанието на ред) и няма да отговаряте на нормални форми на база данни.

Това е доста сложен дизайн dbs и програми. Трябва да направите нещо общо, позволявайки на вашата DB да съхранява информация в продължение на няколко години.

Проверка нормализиране на базата данни.