/ / Jak zaprojektować szkolny schemat bazy danych rozliczeń? [zamknięty] - sql-server-2008, schemat bazy danych

Jak zaprojektować szkolny schemat bazy danych billingowych? [zamknięty] - sql-server-2008, schemat bazy danych

Muszę stworzyć dla mnie szkolny system rozliczeniowyklient. Chcę używać serwera sql 2008 do mojej bazy danych.Jednakże nie mogę sfinalizować mojego schematu bazy danych.To jest wiele skomplikowanych problemów, takich jak Advance, Scholarship, discountetc.Mam na myśli stworzenie 13 tabel. 12 z nich należy do miesiąca jak tblJanuary, tblFebraury itp. dla każdego ucznia i ostatniego do rozliczenia. Czy jestem we właściwym kierunku?

Odpowiedzi:

0 dla odpowiedzi № 1

Trudno powiedzieć, ale jestem pewien, że jesteśzły kierunek, jeśli masz tabelę miesięcznie na ucznia. Wygląda na to, że miksujesz dane z tabelami (zazwyczaj miesiąc jest zawartością wiersza) i nie spełniasz normalnych formularzy bazy danych.

Jest to dość skomplikowany projekt dbs i programów. Trzeba to robić w sposób ogólny, pozwalając DB przechowywać informacje przez kilka lat.

Czek normalizacja baz danych.