/ / Użyj Asp.Net UserControl jako SharePoint WebPart - sharepoint-2010, kontrolki użytkownika, strony internetowe

Użyj Asp.Net UserControl jako SharePoint WebPart - sharepoint-2010, kontrola użytkowników, części web

Mam trochę niezręcznego scenariusza (chyba). Mam narzędzie Asp.Net UserControl w projekcie, który jest przeznaczony dla architektury 4.0, a także używa biblioteki dll innej firmy (kontrola Telerik).

Próbowałem użyć vs2010, aby skopiować kontrolkę użytkownika iwymagane odniesienia do Visual Webpart w ramach projektu Empty Sharepoint (2010). Ale nie pozwoli na odniesienia do bibliotek dll, które z kolei odnoszą się do ram 4.0 itd.

Moje pytanie ... czy można to zrobić? Jeśli tak, kroki w szczegółach byłyby BARDZO docenione.

dzięki,

KS

Odpowiedzi:

0 dla odpowiedzi № 1

Jeśli dll trzeciej strony jest dla .net 3.5, możesz użyć biblioteki dll i użyć kontrolki użytkownika w taki sam sposób, jak ładuje się projekt smartPart lub możesz po prostu użyć części internetowej smartpart.

Ale nie można użyć zestawu .net wersja 4 w programie sharepoint 2010. SP2010 jest przeznaczony dla .NET 3.5 i może używać tylko złożeń z wersją 3.5 i wcześniejszymi.

Powodem, dla którego można przetestować środowisko smartpart, jest najprawdopodobniej dlatego, że nie zaimportowano żadnej biblioteki DLL przeznaczonej dla .net 4 lub żadna z metod zawartych w UC nie pochodziła z .net 3.5.

Sharepoint 2010 w wersji .net, więc pytanie tutaj.