/ / Te same tabele nazw w różnych schematach za pomocą programu SQL Server 2005 Management Studio Express - sql-server-2005, ssms, sql-server-2005-express

Takie same tabele nazw w różnych schematach za pomocą programu SQL Server 2005 Management Studio Express - sql-server-2005, ssms, sql-server-2005-express

Wiem, jak utworzyć nowy schemat i napisać DDLskrypt do tworzenia tabel o tej samej nazwie, które znajdują się w różnych schematach w tej samej bazie danych. Chcę wiedzieć, jak to zrobić, używając programu SQL Server 2005 Management Studio Express.

Aby powtórzyć, chcę wiedzieć, czy mogę utworzyć dwie tabele o tej samej nazwie, ale rezydujących w różnych schematów tej samej bazy danych przy użyciu SQL Server 2005 Management Studio Express.

Odpowiedzi:

1 dla odpowiedzi № 1

Tak. Możesz to zrobić, zmieniając właściwość schematu w oknie właściwości na inną wartość niż dbo (która jest domyślną wartością schematu) dla nowej tabeli tworzonej w SQL Server.

Podczas tworzenia nowej tabeli w bazie wystarczy nacisnąć F4 okno klucza i właściwości zostanie wyświetlone po prawej stronie ekranu. To okno właściwości pokazuje różne atrybuty tworzonej nowej tabeli:

wprowadź opis obrazu tutaj

Możesz wybrać dowolny z wbudowanych schematów, np. guest,db_owner itp. z rozwijanego okna lub własnego niestandardowego schematu, którego używasz w bazie danych.

Aby odpowiedzieć na oryginalne pytanie - o ile ustawiasz właściwość schematu dwóch tworzonych tabel na unikalną wartość (np. dbo, guest) nawet jeśli mają takie samo imię, powiedzmy table1 nie powinno to powodować żadnych problemów.