/ / Jak wybrać Visual SVN jako mojego dostawcę kontroli źródła - visual-studio-2010, svn, visualsvn

Jak wybrać Visual SVN jako dostawcę kontroli źródła - visual-studio-2010, svn, visualsvn

Korzystam z programu Visual Studio Ultimate, który jest dostarczany z TFS. Jednak używam Visual SVN jako mojej kontroli źródła.

Zainstalowałem serwer VisualSVN i wtyczkę Visual Studio.

Co powinienem zrobić, aby przełączyć się z TFS na Visual SVN.

Kiedy idę do Narzędzia / Opcje / Kontrola źródła / Wybór wtyczki, mam wybór pomiędzy „Brak” a TFS.

Odpowiedzi:

2 dla odpowiedzi № 1

Jeśli nie utknąłeś na VisualSVN, spróbuj AnkhSVN. Używamy tego tutaj i nie mieliśmy problemów z uruchomieniem go z VisualStudio 2010.

AnkhSVN to wtyczka typu open source, więc nie ma potrzeby płacenia za licencję.

Jeśli VisualSVN jest jak AnkhSVN, musisz najpierw w wysokim VisualStudio, a potem w AnkhSVN. Następnie przejdź do VisualStudio i wybierz SVN w wyborze wtyczki Kontrola źródła.


3 dla odpowiedzi № 2

VisualSVN automatycznie „po prostu działa”, gdy tyotwórz kopię roboczą SVN - nie musisz przejmować się ustawieniami wtyczek SCC w Visual Studio. Musisz najpierw sprawdzić, czy kod źródłowy nie został przeniesiony do repozytorium SVN. Kiedy to zrobisz, po prostu sprawdź, otwórz rozwiązanie i gotowe. (Możesz wcześniej usunąć wszystkie śmieci „SccProjectName / SccProvider ...” z plików projektu)

Aby przenieść historię repozytorium z TFS do SVN, jest TFS2SVN projekt (chociaż go nie użyłem).