/ / Zmień nazwę schematu bazy danych w projekcie bazy danych vs2012 - visual-studio-2012, ssdt

Zmień nazwę schematu bazy danych w projekcie bazy danych vs2012 - visual-studio-2012, ssdt

Mam projekt bazy danych, który obecnie używa schematu „dbo”. Chcę zaktualizować dbo do czegoś innego.

Jestem w stanie znaleźć ustawienie projektu, aby zmienić domyślną nazwę schematu dbo, ale działa to tylko w przypadku nowej dodanej tabeli. Jak mogę zaktualizować istniejącą tabelę z dbo do czegoś innego.

Proszę pomóż mi,

Odpowiedzi:

6 dla odpowiedzi № 1
  1. Otwórz obiekt, w tym przypadku tabelę.
  2. W widoku T-SQL dla tabeli podświetl nazwę tabeli.
  3. W menu „SQL” u góry IDE wybierz „Refaktoryzuj” - „Przenieś do schematu”
  4. Wybierz nowy schemat (i zalecam również podgląd zmian)
  5. Jeśli „jesteś zadowolony z proponowanych zmian, kliknij„ Zastosuj ”. Jeśli nie, kliknij„ Anuluj ”.

Aby zmienić domyślny schemat dla całej przyszłościobiekty, kliknij Projekt prawym przyciskiem myszy i wybierz „Właściwości”. W obszarze „Ustawienia projektu” zmień schemat domyślny w sekcji „Ogólne”. To nie zmieni istniejących obiektów, ale zostaną utworzone nowe w tym schemacie.


0 dla odpowiedzi nr 2

Moje pytania dotyczą zmiany istniejącej nazwy schematu z dbo na coś innego.

W końcu znajduję łatwy sposób, aby to zrobić.

Użyłem porównania schematu SQL w 2012 roku.

1) zmień faktycznie schemat bazy danych. 2) wybierz faktycznie bazę danych jako źródło i wybierz mój projekt bazy danych jako cel. 3) zrób aktualizację. zaktualizuje projekt bazy danych.